DIN 933 A2-70 M 20X170
Sekskantede skruer med gevind til hoved
Varenummer
0933220 170
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377089946
Nettovægt pr. 100
42,200 kg
Varenummer
0933220 170
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377089946
Nettovægt pr. 100
42,200 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 20 mm |
| Totallængde (l) | 170 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 12,5 mm |
| Hjørnemål (e) | 33,53 mm |
| Materiale | Sekskant |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 30 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, Metalkonstruktion, FacaderDel DIN 933 A2-70 M 20X170