DIN 933 A2-70 M 6X45 SZ
Sekskantede skruer med helgevind og kærv
Varenummer
0933206 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377088246
Nettovægt pr. 100
1,010 kg
Varenummer
0933206 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377088246
Nettovægt pr. 100
1,010 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 45 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 4 mm |
| Hjørnemål (e) | 11 mm |
| Materiale | Sekskantet hoved med slids |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 10 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant med kærv |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, Metalkonstruktion, FacaderDel DIN 933 A2-70 M 6X45 SZ