DIN 933 A2-80 M 16X100
Sekskantede skruer med gevind til hoved
Varenummer
093328016 100
Stålkvalitet
A2-80
EAN/GTIN
4043377343512
Nettovægt pr. 100
17,000 kg
Emballageenhede:
25
Varenummer
093328016 100
Stålkvalitet
A2-80
EAN/GTIN
4043377343512
Nettovægt pr. 100
17,000 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 16 mm |
| Totallængde (l) | 100 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 10 mm |
| Hjørnemål (e) | 26,75 mm |
| Materiale | Sekskant |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 24 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, Metalkonstruktion, FacaderDel DIN 933 A2-80 M 16X100