DIN 933 A2 M 3X8
Sekskantede skruer med gevind til hoved
Varenummer
093323 8
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377090843
Nettovægt pr. 100
0,066 kg
Varenummer
093323 8
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377090843
Nettovægt pr. 100
0,066 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Totallængde (l) | 8 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 2 mm |
| Hjørnemål (e) | 6,01 mm |
| Materiale | Sekskant |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 5,5 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, Metalkonstruktion, FacaderDel DIN 933 A2 M 3X8