DIN 933 A2 M 4X8
Sekskantede skruer med gevind til hoved
Varenummer
093324 8
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377091307
Nettovægt pr. 100
0,149 kg
Varenummer
093324 8
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377091307
Nettovægt pr. 100
0,149 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Totallængde (l) | 8 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 2,8 mm |
| Hjørnemål (e) | 7,66 mm |
| Materiale | Sekskant |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 7 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, Metalkonstruktion, FacaderDel DIN 933 A2 M 4X8