DIN 933 A4-70 M 10X75 SZ
Sekskantede skruer med helgevind og kærv
Varenummer
09334010 75
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377092205
Nettovægt pr. 100
5,080 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
09334010 75
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377092205
Nettovægt pr. 100
5,080 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Totallængde (l) | 75 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 6,4 mm |
| Hjørnemål (e) | 18,9 mm |
| Materiale | Sekskantet hoved med slids |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 17 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant med kærv |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 933 A4-70 M 10X75 SZ