DIN 933 A4-70 M 24X70
Sekskantede skruer med gevind til hoved
Varenummer
0933424 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377094957
Nettovægt pr. 100
33,400 kg
Varenummer
0933424 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377094957
Nettovægt pr. 100
33,400 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 24 mm |
| Totallængde (l) | 70 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 15 mm |
| Hjørnemål (e) | 39,98 mm |
| Materiale | Sekskant |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 36 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 933 A4-70 M 24X70