DIN 933 A4-70 M 5X100
Sekskantede skruer med gevind til hoved
Varenummer
093345 100
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377275455
Nettovægt pr. 100
1,370 kg
Varenummer
093345 100
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377275455
Nettovægt pr. 100
1,370 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Totallængde (l) | 100 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 3,5 mm |
| Hjørnemål (e) | 8,79 mm |
| Materiale | Sekskant |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 8 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 933 A4-70 M 5X100