DIN 933 A4-70 M 6X170
Sekskantede skruer med gevind til hoved
Varenummer
093346 170
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377362247
Nettovægt pr. 100
3,240 kg
Varenummer
093346 170
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377362247
Nettovægt pr. 100
3,240 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 170 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 4 mm |
| Hjørnemål (e) | 11,05 mm |
| Materiale | Sekskant |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 10 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 933 A4-70 M 6X170