DIN 933 A4-80 M 5X12
Sekskantede skruer med gevind til hoved
Varenummer
09334805 12
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377097552
Nettovægt pr. 100
0,287 kg
Varenummer
09334805 12
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377097552
Nettovægt pr. 100
0,287 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Totallængde (l) | 12 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 3,5 mm |
| Hjørnemål (e) | 8,79 mm |
| Materiale | Sekskant |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 8 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 933 A4-80 M 5X12