DIN 933 A4 M 2,5X8
Sekskantede skruer med gevind til hoved
Varenummer
0933425 8
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377095084
Nettovægt pr. 100
0,052 kg
Emballageenhede:
1.000
Varenummer
0933425 8
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377095084
Nettovægt pr. 100
0,052 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Totallængde (l) | 8 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 1,7 mm |
| Hjørnemål (e) | 5,45 mm |
| Materiale | Sekskant |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 5 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 933 A4 M 2,5X8