DIN 933 A4 M 2X10
Sekskantede skruer med gevind til hoved
Varenummer
093342 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377094285
Nettovægt pr. 100
0,033 kg
Emballageenhede:
1.000
Varenummer
093342 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377094285
Nettovægt pr. 100
0,033 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2 mm |
| Totallængde (l) | 10 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 1,4 mm |
| Hjørnemål (e) | 4,32 mm |
| Materiale | Sekskant |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 4 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 933 A4 M 2X10