DIN 937 A2 M 8
Kronemøtrikker, lav form
Varenummer
093728
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377100658
Nettovægt pr. 100
0,540 kg
Varenummer
093728
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377100658
Nettovægt pr. 100
0,540 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Højde (m) | 8 mm |
| Mål w (w) | 4,5 mm |
| Hjørnemål (e) | 14,38 mm |
| Gevindstigning (p) | 1,25 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 13 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 937 A2 M 8