DIN 937 A4 M 22
Kronemøtrikker, lav form
Varenummer
0937422
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377100726
Nettovægt pr. 100
4,980 kg
Emballageenhede:
25
Varenummer
0937422
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377100726
Nettovægt pr. 100
4,980 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 22 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Højde (m) | 15 mm |
| Mål w (w) | 9 mm |
| Hjørnemål (e) | 35,03 mm |
| Gevindstigning (p) | 2,5 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 32 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 937 A4 M 22