DIN 95 A2 5,5X65
Træskruer med linsehoved og kærv
Varenummer
0095255 65
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377017185
Nettovægt pr. 100
0,925 kg
Varenummer
0095255 65
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377017185
Nettovægt pr. 100
0,925 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| Totallængde (l) | 65 mm |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | hævet |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Gevindlængde (b) | 39 mm |
| Hoveddiameter (dk) | 10,2 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,75 mm |
| Drivform (drift) | Kærv |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ.Anvendelsesområde
TrækonstruktionDel DIN 95 A2 5,5X65