DIN 95 A4 5,0X55
Træskruer med linsehoved og kærv
Varenummer
009545 55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377398871
Nettovægt pr. 100
0,696 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
009545 55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377398871
Nettovægt pr. 100
0,696 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Totallængde (l) | 55 mm |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | hævet |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Gevindlængde (b) | 33 mm |
| Hoveddiameter (dk) | 9,2 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,5 mm |
| Drivform (drift) | Kærv |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ.Anvendelsesområde
TrækonstruktionDel DIN 95 A4 5,0X55