DIN 96 A2 6,0X40
Træskruer med rundt hoved og kærv
Varenummer
009626 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377019578
Nettovægt pr. 100
0,841 kg
Varenummer
009626 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377019578
Nettovægt pr. 100
0,841 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 40 mm |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | Panhead |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Gevindlængde (b) | 24 mm |
| Hoveddiameter (dk) | 12 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4,2 mm |
| Drivform (drift) | Kærv |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ.Anvendelsesområde
TrækonstruktionDel DIN 96 A2 6,0X40