DIN 96 A4 8,0X60
Træskruer med rundt hoved og kærv
Varenummer
009648 60
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377020987
Nettovægt pr. 100
2,027 kg
Emballageenhede:
100
Varenummer
009648 60
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377020987
Nettovægt pr. 100
2,027 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Totallængde (l) | 60 mm |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | Panhead |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Gevindlængde (b) | 36 mm |
| Hoveddiameter (dk) | 16 mm |
| Hovedhøjde (k) | 5,6 mm |
| Drivform (drift) | Kærv |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ.Anvendelsesområde
TrækonstruktionDel DIN 96 A4 8,0X60