DIN 961 A2-70 M 16X1,5X60
Sekskantede skruer med fingevind
Varenummer
0961216 15 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377341280
Nettovægt pr. 100
12,200 kg
Emballageenhede:
25
Varenummer
0961216 15 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377341280
Nettovægt pr. 100
12,200 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 16 mm |
| Produkt View | fin tråd |
| Hjørnemål (e) | 26,75 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 24 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Totallængde (l) | 60 mm |
| Hovedhøjde (k) | 10 mm |
Information om produktet
Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionKendetegn
- med fingevindDel DIN 961 A2-70 M 16X1,5X60