DIN 961 A2-70 M 8X1X45
Sekskantede skruer med fingevind
Varenummer
096128 1 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377341365
Nettovægt pr. 100
2,090 kg
Emballageenhede:
100
Varenummer
096128 1 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377341365
Nettovægt pr. 100
2,090 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Produkt View | fin tråd |
| Hjørnemål (e) | 14,38 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 13 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Totallængde (l) | 45 mm |
| Hovedhøjde (k) | 5,3 mm |
Information om produktet
Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionKendetegn
- med fingevindDel DIN 961 A2-70 M 8X1X45