DIN 964 A2 M 8X80
Skruer med linsehoved og kærv
Varenummer
096428 80
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377114433
Nettovægt pr. 100
2,850 kg
Varenummer
096428 80
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377114433
Nettovægt pr. 100
2,850 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Totallængde (l) | 80 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | hævet |
| Hoveddiameter (dk) | 14,5 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4 mm |
| Drivform (drift) | Kærv |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 964 A2 M 8X80