DIN 965 A4 M 2,5X6 H
Undersænkede skruer med krydskærv
Varenummer
0965425 6
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377119698
Nettovægt pr. 100
0,027 kg
Varenummer
0965425 6
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377119698
Nettovægt pr. 100
0,027 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Totallængde (l) | 6 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 4,7 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,5 mm |
| Drivform (drift) | Phillips |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Mål a (a) | 0,9 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PH1 |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 965 A4 M 2,5X6 H