DIN 965 A4 M 2X5 Z
Undersænkede skruer med krydskærv
Varenummer
0965402 5
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377118769
Nettovægt pr. 100
0,014 kg
Emballageenhede:
1.000
Varenummer
0965402 5
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377118769
Nettovægt pr. 100
0,014 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2 mm |
| Totallængde (l) | 5 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 3,8 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,2 mm |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Mål a (a) | 0,8 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ1 |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 965 A4 M 2X5 Z