DIN 965 A4 M 3X5 Z
Undersænkede skruer med krydskærv
Varenummer
0965403 5
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377118981
Nettovægt pr. 100
0,034 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
0965403 5
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377118981
Nettovægt pr. 100
0,034 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Totallængde (l) | 5 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 5,6 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,65 mm |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Mål a (a) | 1 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ1 |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 965 A4 M 3X5 Z