DIN 965 A4 M 5X70 H
Undersænkede skruer med krydskærv
Varenummer
096545 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377120175
Nettovægt pr. 100
0,912 kg
Varenummer
096545 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377120175
Nettovægt pr. 100
0,912 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Totallængde (l) | 70 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 9,2 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,5 mm |
| Mål a (a) | 1,6 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PH2 |
| Drivform (drift) | Phillips |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 965 A4 M 5X70 H