DIN 965 A4 M 6X18 Z
Undersænkede skruer med krydskærv
Varenummer
0965406 18
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377286482
Nettovægt pr. 100
0,396 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
0965406 18
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377286482
Nettovægt pr. 100
0,396 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 18 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 11 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3 mm |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Mål a (a) | 2 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ3 |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 965 A4 M 6X18 Z