DIN 965 A4 M 6X90 H
Undersænkede skruer med krydskærv
Varenummer
096546 90
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377120342
Nettovægt pr. 100
1,665 kg
Varenummer
096546 90
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377120342
Nettovægt pr. 100
1,665 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 90 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 11 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3 mm |
| Mål a (a) | 2 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PH3 |
| Drivform (drift) | Phillips |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 965 A4 M 6X90 H