DIN 965 A4 M 8X30 Z
Undersænkede skruer med krydskærv
Varenummer
0965408 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377344625
Nettovægt pr. 100
1,170 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
0965408 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377344625
Nettovægt pr. 100
1,170 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Totallængde (l) | 30 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 14,5 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4 mm |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Mål a (a) | 2,5 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ4 |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 965 A4 M 8X30 Z