DIN 966 A2 M 6X35 H
Undersænkede skruer med linsehoved og krydskærv
Varenummer
096626 35
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377121905
Nettovægt pr. 100
0,743 kg
Varenummer
096626 35
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377121905
Nettovægt pr. 100
0,743 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 35 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | hævet |
| Hoveddiameter (dk) | 11 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PH3 |
| Drivform (drift) | Phillips |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 966 A2 M 6X35 H