DIN 966 A4 M 2,5X10 Z
Undersænkede skruer med linsehoved og krydskærv
Varenummer
09664025 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377122179
Nettovægt pr. 100
0,042 kg
Emballageenhede:
1.000
Varenummer
09664025 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377122179
Nettovægt pr. 100
0,042 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Totallængde (l) | 10 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | hævet |
| Hoveddiameter (dk) | 4,7 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,5 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ1 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 966 A4 M 2,5X10 Z