DIN 966 A4 M 5X16 Z
Undersænkede skruer med linsehoved og krydskærv
Varenummer
0966405 16
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377122544
Nettovægt pr. 100
0,272 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
0966405 16
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377122544
Nettovægt pr. 100
0,272 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Totallængde (l) | 16 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | hævet |
| Hoveddiameter (dk) | 9,2 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,5 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ2 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 966 A4 M 5X16 Z