ISO 10642 A2-070 M 10X70
Undersænkede skruer med indvendig sekskant
Varenummer
10642210 70
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377180315
Nettovægt pr. 100
3,910 kg
Varenummer
10642210 70
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377180315
Nettovægt pr. 100
3,910 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Totallængde (l) | 70 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 560 N/mm² |
| Produkt View | metrisk |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 6 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 22,4 mm |
| Hovedhøjde (k) | 6,2 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel ISO 10642 A2-070 M 10X70