ISO 10642 A2-070 M 16X70
Undersænkede skruer med indvendig sekskant
Varenummer
10642216 70
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377180742
Nettovægt pr. 100
10,600 kg
Varenummer
10642216 70
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377180742
Nettovægt pr. 100
10,600 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 16 mm |
| Totallængde (l) | 70 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 560 N/mm² |
| Produkt View | metrisk |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 10 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 33,6 mm |
| Hovedhøjde (k) | 8,8 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel ISO 10642 A2-070 M 16X70