ISO 10642 A4-070 M 6X100
Undersænkede skruer med indvendig sekskant
Varenummer
1064246 100
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377264909
Nettovægt pr. 100
1,820 kg
Emballageenhede:
100
Varenummer
1064246 100
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377264909
Nettovægt pr. 100
1,820 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 100 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Trækstyrke (Rm) | 560 N/mm² |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 13,44 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,72 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 4 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel ISO 10642 A4-070 M 6X100