ISO 10642 A4 M 24X70
Undersænkede skruer med indvendig sekskant
Varenummer
10642424 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377182920
Nettovægt pr. 100
23,900 kg
Emballageenhede:
10
Varenummer
10642424 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377182920
Nettovægt pr. 100
23,900 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 24 mm |
| Totallængde (l) | 70 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 39 mm |
| Hovedhøjde (k) | 14 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 14 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel ISO 10642 A4 M 24X70