ISO 14579 A2-70 M 8X22 TX40
Cylinderskruer, TX, låsemøtrik
Varenummer
14579208 22
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377256096
Nettovægt pr. 100
1,420 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
14579208 22
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377256096
Nettovægt pr. 100
1,420 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Totallængde (l) | 22 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 13 mm |
| Hovedhøjde (k) | 8 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX40 |
| Drivform (drift) | TX |
| Gevindlængde (b) | 22 mm |
Information om produktet
Produktfordele
LåsefortandingDenne mindsker risikoen for, at skruen løsner sig Korte monteringstider
Stabil betjening
TX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Til forskruninger i montageunderkonstruktioner til solcelleanlæg.Anvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid.
Anvendelsesområde
SolcellerProduktbrochurer
Del ISO 14579 A2-70 M 8X22 TX40