ISO 14579 A4-70 M 4X55/55 TX20
Cylinderskruer med TX
Varenummer
1457944 55/55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377350299
Nettovægt pr. 100
0,620 kg
Varenummer
1457944 55/55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377350299
Nettovægt pr. 100
0,620 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Totallængde (l) | 55 mm |
| Gevindlængde (b) | 55 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 7 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX20 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Til forskruninger inden for maskinkonstruktion, møbelindustri samt VVS og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid.
Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel ISO 14579 A4-70 M 4X55/55 TX20