ISO 14580 A2 M 2X16 TX6
Cylinderskruer, TX, lille hoved
Varenummer
1458022 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377325891
Nettovægt pr. 100
0,040 kg
Varenummer
1458022 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377325891
Nettovægt pr. 100
0,040 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2 mm |
| Totallængde (l) | 16 mm |
| Gevindlængde (b) | 16 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 3,7 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,55 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX6 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Til forskruninger inden for maskinkonstruktion, møbelindustri samt VVS og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid.
Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetProduktbrochurer
Del ISO 14580 A2 M 2X16 TX6