ISO 14580 A4-070 M 6X30 TX30
Cylinderskruer, TX, lille hoved
Varenummer
1458046 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377413826
Nettovægt pr. 100
0,745 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
1458046 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377413826
Nettovægt pr. 100
0,745 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 30 mm |
| Gevindlængde (b) | 30 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 9,9 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4,4 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX30 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Til forskruninger inden for maskinkonstruktion, møbelindustri samt VVS og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid.
Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetProduktbrochurer
Del ISO 14580 A4-070 M 6X30 TX30