ISO 14580 A4 M 2,5X20 TX8
Cylinderskruer, TX, lille hoved
Varenummer
14580425 20
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377413178
Nettovægt pr. 100
0,078 kg
Emballageenhede:
1.000
Varenummer
14580425 20
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377413178
Nettovægt pr. 100
0,078 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Totallængde (l) | 20 mm |
| Gevindlængde (b) | 20 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 4,4 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,85 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX8 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Til forskruninger inden for maskinkonstruktion, møbelindustri samt VVS og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid.
Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetProduktbrochurer
Del ISO 14580 A4 M 2,5X20 TX8