ISO 14581 A2-070 M 8X120/120 TX45
Undersænkede skruer med TX
Varenummer
1458128 120
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377344328
Nettovægt pr. 100
4,020 kg
Varenummer
1458128 120
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377344328
Nettovægt pr. 100
4,020 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Totallængde (l) | 120 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 15,8 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4,65 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX45 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel ISO 14581 A2-070 M 8X120/120 TX45