ISO 14585 A4 C 4,2X60 TX20
Pladeskruer med panhoved og TX
Varenummer
14585442 60
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377234278
Nettovægt pr. 100
0,481 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
14585442 60
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377234278
Nettovægt pr. 100
0,481 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,2 mm |
| Totallængde (l) | 60 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 8 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,1 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX20 |
| Drivform (drift) | TX |
| Diameter tommer (d) | 8 " |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 2,375 " |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- TX
- Linsehoved
Del ISO 14585 A4 C 4,2X60 TX20