ISO 14585 A4 C 4,8X60 TX25
Pladeskruer med panhoved og TX
Varenummer
14585448 60
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377234384
Nettovægt pr. 100
0,690 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
14585448 60
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377234384
Nettovægt pr. 100
0,690 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| Totallængde (l) | 60 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 9,5 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,7 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX25 |
| Drivform (drift) | TX |
| Diameter tommer (d) | 10 " |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 2,375 " |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- TX
- Linsehoved
Del ISO 14585 A4 C 4,8X60 TX25