ISO 14585 A4 C 6,3X45 TX30
Pladeskruer med panhoved og TX
Varenummer
14585463 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377234605
Nettovægt pr. 100
0,948 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
14585463 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377234605
Nettovægt pr. 100
0,948 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| Totallængde (l) | 45 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 12 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4,6 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX30 |
| Drivform (drift) | TX |
| Diameter tommer (d) | 14 " |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 1,75 " |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- TX
- Linsehoved
Del ISO 14585 A4 C 6,3X45 TX30