ISO 14586 A2 C 2,2X16 TX6
Undersænkede pladeskruer med TX
Varenummer
14586222 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377234667
Nettovægt pr. 100
0,033 kg
Varenummer
14586222 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377234667
Nettovægt pr. 100
0,033 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2,2 mm |
| Totallængde (l) | 16 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 4,3 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,3 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX6 |
| Drivform (drift) | TX |
| Diameter tommer (d) | 2 " |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 0,625 " |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- TX
- Forsænket hoved
Del ISO 14586 A2 C 2,2X16 TX6