ISO 14586 A2 C 5,5X25 TX25
Undersænkede pladeskruer med TX
Varenummer
14586255 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377163592
Nettovægt pr. 100
0,365 kg
Varenummer
14586255 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377163592
Nettovægt pr. 100
0,365 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| Totallængde (l) | 25 mm |
| Hoveddiameter (dk) | 10,3 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3 mm |
| Materiale | undersænket hoved |
| Produkt View | ark tråd |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX25 |
| Drivform (drift) | TX |
| Diameter tommer (d) | 12 " |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 1 " |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- TX
- Forsænket hoved
Del ISO 14586 A2 C 5,5X25 TX25