ISO 14586 A4 C 3,9X45 TX15
Undersænkede pladeskruer med TX
Varenummer
14586439 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377235053
Nettovægt pr. 100
0,290 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
14586439 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377235053
Nettovægt pr. 100
0,290 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3,9 mm |
| Totallængde (l) | 45 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 7,85 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,45 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX15 |
| Drivform (drift) | TX |
| Diameter tommer (d) | 7 " |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 1,75 " |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- TX
- Forsænket hoved
Del ISO 14586 A4 C 3,9X45 TX15