ISO 14586 A4 C 4,2X13 TX20
Undersænkede pladeskruer med TX
Varenummer
14586442 13
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377235091
Nettovægt pr. 100
0,102 kg
Emballageenhede:
1.000
Varenummer
14586442 13
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377235091
Nettovægt pr. 100
0,102 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,2 mm |
| Totallængde (l) | 13 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 8,4 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,6 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX20 |
| Drivform (drift) | TX |
| Diameter tommer (d) | 8 " |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 0,5 " |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- TX
- Forsænket hoved
Del ISO 14586 A4 C 4,2X13 TX20