ISO 14587 A4 C 6,3X70 TX30
Pladeskruer med forsænket linsehoved og TX
Varenummer
14587463 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377236432
Nettovægt pr. 100
1,372 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
14587463 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377236432
Nettovægt pr. 100
1,372 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| Totallængde (l) | 70 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | hævet |
| Hoveddiameter (dk) | 11,3 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,8 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX30 |
| Drivform (drift) | TX |
| Diameter tommer (d) | 14 " |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 2,75 " |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- TX
- Forsænket linsehoved
Produktbrochurer
Del ISO 14587 A4 C 6,3X70 TX30