ISO 4014 A2-70 M 16X140
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
4014216 140
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377236906
Nettovægt pr. 100
24,600 kg
Varenummer
4014216 140
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377236906
Nettovægt pr. 100
24,600 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Diameter (d) | 16 mm |
| Totallængde (l) | 140 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 10 mm |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Gevindlængde (b) | 44 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 24 |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel ISO 4014 A2-70 M 16X140